Świadectwa Energetyczne Kielce, Łódź, Radom: sal-solar.pl

Świadectwa Energetyczne Radom – Kielce - Łódź

Firma Sal-solar wykonuje świadectwa charakterystyki energetycznej na terenie całego kraju.

swiadectwo2Obowiązek posiadania świadectwa charakterystyki energetycznej nieruchomości budynku ( certyfikatu lub paszportu energetycznego) wynika z Dyrektywy Unijnej 2002/91/WE . W Polsce jest ono obowiązkowe od 1 stycznia 2009 roku. Celem wprowadzenia świadectwa jest promowanie budownictwa efektywnego energetycznie. Dzięki informacją zawartym w certyfikacie właściciel, najemca, użytkownik będzie mógł określić orientacyjne koszty rocznego zapotrzebowania na energię, a co za tym idzie koszty użytkowania budynku.

Jakich budynków dotyczy obowiązek sporządzania świadectwa charakterystyki energetycznej?

Świadectwa energetyczne są obowiązkowe dla każdego budynku oddawanego do użytkowania oraz budynku podlegającemu zbyciu (sprzedaży) lub najmowi, a także w przypadku, gdy w wyniku przebudowy lub remontu uległa zmianie jego charakterystyka energetyczna taki obowiązek nakłada Prawo Budowlane.

Kupując mieszkanie lub dom, wynajmując budynek lub lokal również musimy zwrócić uwagę jakie są koszty związane z jego ogrzewaniem i eksploatacją. Czy zastosowany system ogrzewania zapewnia odpowiedni komfort w pomieszczeniach czy użyte przy budowie materiały i technologie spełniają obecne normy.

kompPodstawą do sporządzenia świadectwa charakterystyki energetycznej jest dokumentacja techniczna ( projekt budowlany) lub jeśli brak jest dla niego dokumentacji technicznej - wyznaczana jest ona w wyniku inwentaryzacji techniczno-budowlanej. Charakterystyka energetyczna jest to zbiór danych i wskaźników energetycznych budynku dotyczących obliczeniowego zapotrzebowania budynku na energię na cele centralnego ogrzewania, ciepłej wody, wentylacji i klimatyzacji, a w przypadku budynku użyteczności publicznej także oświetlenia.

Zgodnie z art. 57 ust. 1 pkt 7 –Prawo budowlane ( Dz. U. z 2006 Nr 156 poz. 1118 z późn. zm.) inwestor jest obowiązany pozyskać świadectwo charakterystyki energetycznej budynku dołączyć je do zawiadomienia o zakończeniu budowy lub wniosku o udzielenie pozwolenia na użytkowanie wraz z innymi wymaganymi dokumentami.

Firma Sal-solar wykonuje świadectwa charakterystyki energetycznej (Radom, Kielce, Łódź oraz inne duże miasta na terenie kraju) dla następujących budynków:

  • Budynki mieszkalne ( domy jednorodzinne) , wielorodzinne oraz mieszkania;
  • Budynki zamieszkania zbiorowego – np.: hotel, motel, pensjonat, dom wypoczynkowy,
  • Budynki użyteczności publicznej – np.: budynek przeznaczony na potrzeby: administracji publicznej, kultury, oświaty,
  • Budynki przemysłowe np.: fabryki, warsztaty, montownie,
  • Budynki magazynowe np.: powierzchnie magazynowe.

34Oferujemy najniższe ceny na rynku. Ostateczny koszt świadectwa jest wynikiem indywidualnych uzgodnień z klientem.Dokładamy wszelkich starań aby przy zachowaniu wysokiej jakości usługi cena sporzadzanego dokumentu była konkurencyjna.

 

Zapraszamy do współpracy  pojedyncze osoby ( oddające budynki do użytkowania), deweloperów, instytucje finansowe, jednostki samorządu terytorialnego, placówki oświatowe, spółdzielnie mieszkaniowe, inwestorów indywidualnych. Dla nas każdy klient jest ważny.

Posiadamy uprawnienia Ministerstwa Infrastruktury w zakresie sporządzania świadectw charakterystyki energetycznej dla budynków oraz obowiązkowe ubezpieczenie OC dla certyfikatorów.

Nasz teren działania to województwa : świetokrzyskie, małopolskie, mazowieckie, łódzkie, podkarpackie, lubelskie, śląskie.

Dojazd do klienta i wizja lokalna budynku -gratis.

Sporządzamy świadectwa

charakterystyki energetycznej Radom, Kielce, Łódź już od 300 zł !!!

Na życzenie klienta wystawiamy faktury VAT

skontaktuj się z nami i sprawdz nasze ceny tel. 664 -010 - 039 mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Realizacje:

02DSC0174403

dom 4

Cennik usług dostępny na telefon 664-010-039 lub w kontakcie mailowym.

Napisz do nas na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. odpowiemy na każde pytanie oraz udzielimy wszelkich niezbędnych informacji. Nasze ceny są nabardziej konkurencyjne na rynku.

 

W swojej ofercie zaopatrujemy w świadectwa energetyczne - Kielce, a także aprowidujemy w świadectwa energetyczne Radom oraz większość innych dużych miast polski jak na przykład świadectwa energetyczne - Łódź.

 

79094_1236599892106_n

 

logo_hewalex1 wolf